Københavnsmesterskab 2-mandshold 8.-9. Februar 2003 (indledende)
Puslinge piger:
Navn: Klub Licens Par 1 2 3 4 5 6 7 8 Total
1 Vanessa Revita Sporvejene 11-039-630 1 161 187 178 146
Milla Klysner Sporvejene 11-039-642 1 172 158 151 119 1272
2 Malene Winkler Grøndal 14-002-644 6 107 131 102 123
Louise Andersen CKC 17-013-610 6 124 171 135 152 1045
3 Simone Hansen Sisu 13-034-632 50 106 169 126 151
Camilla Søndberg Sisu 13-034-624 50 105 115 131 122 1025
4 Pernille Pedersen Center 13-012-636 56 120 115 105 103
  Maria Rasmussen Center 13-012-602 56 111 111 109 110         884
5 Mai-britt Nielsen Pin-Crackers 14-029-616 52 118 116 106 109
Camilla Hernvig Pin-Crackers 14-029-610 52 93 80 131 103 856
Puslinge drenge:
Navn: Klub Licens Par 1 2 3 4 5 6 7 8 Total
1 Mike V. Jørgensen Grøndal 14-002-637 5 154 211 127 141
Jakob N. Madsen Grøndal 14-002-617 5 143 176 125 145 1222
2 Andreas Thrane GBK 16-016-607 9 110 165 145 175
Stefan Bilfeldt GBK 16-016-663 9 134 124 95 188 1136
3 Allan Wolmann Sisu 13-034-641 51 170 174 142 126
Mathias S. Madsen Sisu 13-034-635 51 107 112 134 114 1079
4 Kenneth Zacho Sporvejene 11-039-609 2 129 191 123 98
  Mike Carlsen Sporvejene 11-039-689 2 155 153 96 117         1062
5 Mike Ljungstrøm Sisu 13-034-637 49 128 162 123 165
Bjarke Meyenburg Sisu 13-034-649 49 130 71 103 116 998
6 Morten Scharff GBK 16-016-605 10 129 134 124 128
Patrick Ringgård GBK 16-016-627 10 111 150 126 94 996
7 Dennis Jacolbe Sporvejene 11-039-631 3 111 138 110 175
Nick Hansen Sundby 11-045-655 3 102 107 122 101 966
8 Patrick Svensson Jackpot 14-023-639 8 103 160 85 121
Joachim H. Petersen Jackpot 14-023-663 8 121 70 129 106 895
9 Steffen Vang BBK 95 15-009-613 7 88 149 145 102
Daniel Kofoed BBK 95 15-009-631 7 105 103 85 84 861
10 Søren Laustrup FB 16-003-627 54 85 87 111 105
Tobias Nielsen FB 16-003-625 54 107 115 60 113 783
11 Martin Pedersen Center 13-012-601 55 99 70 76 86
Marco de Nully Center 13-012-645 55 116 105 108 121 781
12 Bjørn Ulrich Pin-Crackers 14-029-603 33 95 101 84 123
Thomas Skov Pin-Crackers 14-029-617 33 87 84 120 62 756
Junior piger:
Navn: Klub Licens Par 1 2 3 4 5 6 7 8 Total
1 Majken Petersen Grøndal 14-002-560 37 180 159 166 191 179 163
Lena N. Madsen Grøndal 14-002-554 37 188 165 153 150 205 202 2101
2 Anne Gales Sporvejene 11-039-506 36 159 163 171 187 196 141
Katja Holm BBK 95 15-009-510 36 177 144 144 169 152 197 2000
3 Carina Larsen Center 13-012-526 17 145 99 140 159 147 141
Christina Smed Center 13-012-522 17 137 139 161 168 202 181 1819
4 Helle Nielsen Pin-Crackers 14-029-518 34 157 134 127 134 127 168
  Carina Nielsen Pin-Crackers 14-029-508 34 138 139 146 194 142 155     1761
5 Sara Christensen Sporvejene 11-039-514 21 143 120 124 131 107 124
Nadja Hansen Sporvejene 11-039-540 21 167 179 189 176 130 145 1735
6 Anja Nielsen Sporvejene 11-039-536 19 126 136 141 114 153 132
Julie Präen GBK 16-016-526 19 126 155 162 185 119 154 1703
7 Pia Louise Busk Grøndal 14-002-518 14 158 166 125 129 154 134
Ann-Sophie Hoflund Grøndal 14-002-508 14 117 158 130 155 144 124 1694
8 Mette Eriksen Center 13-012-524 39 112 118 133 150 136 120
Camilla Rasmussen Center 13-012-516 39 120 150 151 189 105 114 1598
9 Trine Suadicani Sisu 13-034-548 45 114 123 103 91 106 129
Sofie Pedersen Sisu 13-034-546 45 139 133 147 122 148 150 1505
10 Naja Hernmandsen BBK 95 15-009-504 12 77 108 115 128 119 112
Cathrine Nielsen BBK 95 15-009-516 12 156 122 120 95 128 105 1385
Junior drenge:
Navn: Klub Licens Par 1 2 3 4 5 6 7 8 Total
1 Christian Søndberg Sisu 13-034-509 42 200 202 267 217 249 211
Lasse S. Poulsen Sisu 13-034-585 42 153 172 125 192 177 184 2349
2 Anders Pedersen Sporvejene 11-039-561 38 151 190 178 181 172 148
Daniel Hansen Sporvejene 11-039-547 38 180 206 202 212 203 236 2259
3 Jonas Nielsen Sporvejene 11-039-525 23 191 203 171 144 138 136
Claus Carlsen Sporvejene 11-039-513 23 205 199 189 207 193 143 2119
4 Dennis Krimme Center 13-012-519 15 171 191 194 175 165 173
  Jesper Mortensen Center 13-012-553 15 153 182 123 163 158 161     2009
5 Andy S. Larsen Sisu 13-034-507 43 148 168 185 207 159 151
Patrick Koch Sisu 13-034-539 43 170 184 107 166 131 188 1964
6 Mike Jensen Sporvejene 11-039-503 22 157 160 149 139 168 149
Anders Vorborg Sporvejene 11-039-501 22 169 126 176 170 168 170 1901
7 Mikkel Guldager Center 13-012-563 16 138 173 168 111 216 147
Frederik Daa Center 13-012-503 16 142 106 214 187 116 168 1886
8 Kenneth Holm Sundby 11-045-501 20 142 137 115 169 129 123
Gabriel Valente Sundby 11-045-561 20 116 153 155 151 182 157 1729
9 Kai K.K. Kristensen Grøndal 14-002-509 13 132 124 120 137 141 153
Jesper Sørensen Grøndal 14-002-523 13 112 147 175 165 175 144 1725
10 Mikkel Christensen Sporvejene 11-039-507 18 113 119 115 176 120 125
Nicholas Funder Sundby 11-045-559 18 159 138 136 135 133 129 1598
11 Christian R. Hansen Sisu 13-034-577 44 175 100 120 151 122 121
Mikael H. Andersen Sisu 13-034-523 44 114 140 133 148 157 116 1597
12 Rolf Ulrich Pin-Crackers 14-029-515 35 134 146 128 145 140 117
Kim Jørgensen CKC 17-013-523 35 146 117 119 125 130 111 1558
13 Nicholas Engholm Jackpot 14-023-583 11 90 94 68 116 99 117
Niclas Nilsson Jackpot 14-023-501 11 81 95 117 92 134 151 1554
14 Niki Pedersen FB 16-003-521 41 120 97 107 96 111 89
Palle Hay FB 16-003-533 41 105 104 56 89 132 101 1207
Ynglinge piger:
Navn: Klub Licens Par 1 2 3 4 5 6 7 8 Total
1 Maria Jensen Sisu 13-034-454 47 179 167 168 211 157 188 158 193
Pernille Pagel Sisu 13-034-418 47 183 137 164 168 180 124 160 148 2685
2 Kristine Vorborg Sporvejene 11-039-450 24 127 178 147 198 170 156 159 209
Rikke Thorsen BBK 95 15-009-408 24 164 127 158 135 160 168 181 186 2623
3 Mie Frausing Grøndal 14-002-402 48 140 128 159 181 137 191 127 160
  Camilla Christensen Pin-Crackers 14-029-406 48 155 134 147 202 137 146 163 161 2468
Ynglinge drenge:
Navn: Klub Licens Par 1 2 3 4 5 6 7 8 Total
1 Mark Steadmann Center 13-012-409 26 190 190 173 140 234 221 191 173
Morten Albeck Center 13-012-445 26 165 137 231 181 166 235 212 199 3038
2 Morten Skov Grøndal 14-002-461 28 215 153 256 166 155 228 189 139
Kim Andersen BBK 95 15-009-405 28 181 235 197 176 171 200 192 183 3036
3 Tommy Sørensen Sisu 13-034-423 46 180 152 212 237 171 169 188 170
Kim Pagel Sisu 13-034-431 46 202 161 144 164 152 187 145 203 2837
4 Mark Soriano Sporvejene 11-039-457 27 135 156 147 188 183 172 131 237
  Martin Janik Sørensen Sundby 11-045-417 27 162 136 158 203 204 163 163 170 2708
5 Steven Espersen BBK 95 15-009-401 29 155 175 175 171 197 140 190 183
Henry Jarnskor BBK 95 15-009-419 29 160 157 139 170 160 176 151 128 2627
6 Tonny J. Petersen Sporvejene 11-039-471 25 191 132 157 163 150 132 117 145
Marc Damasco Sundby 11-045-475 25 169 201 122 127 148 149 178 206 2487
7 Dan Møller Sundby 11-045-415 31 169 209 211 215 168 177 158 145
Kenny Tirkov Sundby 11-045-427 31 111 167 115 152 107 106 154 121 2485
8 Lasse Beck BBK 95 15-009-411 30 185 150 119 149 120 111 97 145
Casper Wagner BBK 95 15-009-435 30 166 163 166 135 139 116 150 121 2232
9 Thor Ulrich Pin-Crackers 14-029-409 32 119 117 177 124 162 141 163 184
Anders Hernvig Pin-Crackers 14-029-407 32 123 136 143 122 116 119 119 107 2172